66. KAPŁAN PONIŻONYCH kol. LUDZIE BOGA

Dodaj recenzję:
  • Dostępność: Jest  (26 szt.)
    Czas realizacji: 24 h w dni robocze
  • 34,99 zł

66. KAPŁAN PONIŻONYCH. ks. Don Luigi di Liegro kol. LUDZIE BOGA

Niesamowity w swoim przesłaniu, dołączony do książki, trzygodzinny dramat, przedstawia życie założyciela rzymskiego Caritas, ks. Luigi di Liegro, który na przekór całemu światu i mimo wszystko chciał czynić dobro dla wszystkich.

PREMIERA 12.10.2016 r.

czas: 190 min.

KAPŁAN PONIŻONYCH. ks. Don Luigi di Liegro

 

 

                                                                                    zdjęcie archiwalne ks. Don Luigi Di Liegro

Szanowni Państwo!

Premierę ksiażki z filmem o ks. Don Luigim Di Liegro *KAPŁAN PONIŻONYCH*, zaplanowaliśmy na dzień 12.10.2016 r. Data premiery książki z filmem  przypada w 19 rocznicę  śmierci  ks. Don Luigiego di Liegro, i  jest wyrazem naszej pamięci o jego postawie wobec bliźniego. W hołdzie człowiekowi, który nieprzerwanie walczył o godność drugiego człowieka, wobec którego nigdy nie przeszedł obojętnie.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   Zespół  E-lite 

 

 

 KAPŁAN PONIŻONYCH.ks. Don Luigi di Liegro, kol. LUDZIE BOGA nr 66.

 

 

 

                                                                   PATRONI MEDIALNI

 

                                                                                                      

 

 

Niesamowity w swoim przesłaniu, dołączony do książki, trzygodzinny dramat, przedstawia życie założyciela rzymskiego Caritas, ks. Don Luigi di Liegro, który na przekór całemu światu i mimo wszystko chciał czynić dobro dla wszystkich.

"Film *KAPŁAN PONIŻONYCH*, pokazuje życie takim jakim ono jest, czyli trudnym, pełnym zmagania się z obojętnością społeczną, z barierami instytucjonalnymi, z własną słabością. Praca w Caritas daje z jednej strony ogromną satysfakcję, z drugiej strony zawsze pozostawia w człowieku niedosyt i stawia przed nim twarde granice."

                                                                                      Paweł Kęska, rzecznik prasowy Caritas Polska.

 

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z całą zawartością książeczki w opracowaniu Pawła Kęski, rzecznika prasowego Caritas Polska.

Trzygodzinny mini serial, który poświęcony został ks. Luigi di Liegro. Swoją działalność rozpoczął w Belgi w latach 50. Najbardziej związany był z Włochami gdzie po powrocie z Belgii trafił na slumsy Rzymu. Ludzie tam mieszkający pozbawieni są prądu, wody i kanalizacji, a dodatkowo niszczą ich wewnętrzne konflikty. Ks.Luigi uświadami im, że we wspólnocie można więcej osiągnać. Razem budują domy, kościół, szkolę i szpital. Potrzebujących jest wielu, ks.Luigi nie potrafi być obojętny wobec ludzkiego nieszczęścia, podejmuje liczne inicjatywy, które nie zawsze spotykają się z aprobatą tamtejszej władzy. Najbliższy przyjaciel ks. Luigiego, Don Eugenio wspiera go w podejmowanych działaniach na rzecz osób, które potrzebują pomocy.