DON CAMILLO - POWRÓT cz.2, kol.LUDZIE BOGA. Perły Klasyki Kina Religijnego

  • Dodaj recenzję:
  • Dostępność: Jest  (54 szt.)
  • 29,99 zł

Don Camillo cz.2 - Powrót

Druga z 5 części uwielbianych na całym świecie komediowej serii opartej na prozie Giovanniego Guareschiego.

Pamiętasz?

Don Camillo cz.2 - Powrót, kol. LUDZIE BOGA

Tym razem proboszcz Don Camillo z niewielkiego włoskiego miasteczka, zostaje przeniesiony na inną placówkę. Na decyzję biskupa wpłynęła napięta sytuacja w społeczności, na której czele stał komunistyczny wójt Peppone. Niestrudzony kapłan nie pozostawia jednak swych owieczek. Sprawę zwycięstwa nad komunistami postawił sobie za punkt honoru.Dołączony do książki film to druga część uwielbianej na całym świecie komediowej serii opartej na prozie Giovanniego Guareschiego. Perypetie prowincjonalnego Don Camilla z życiową kreacją Fernandela – ikony francuskiej komedii i jego odwiecznego wroga sympatyzują.

"Don Camillo, człowiek o wielkich łapach i niemniej potężnej zapalczywości przepycha się na ring w obronie swego wroga i przyjaciela Peppone. Chwilę potem wypowiada jednak słowa, które na pewno nie są pochwałą sztuki bokserskiej.Ot, taka zagadka dla wszystkich, którzy chcą być fanami Jezusa i boksu jednocześnie.
Jest tych zagadek w filmie dużo więcej. Bo że komedia? Nic nie szkodzi, pusty śmiech nie byłby refleksyjny. A widz nawet z komedii powinien wyjść zamyślony. Najlepiej – nad sobą samym. I dzięki temu właśnie filmy z serii „Don Camillo” odróżniają się od płaskich, współczesnych komedyjek". ks.Janusz Stańczuk 

 

                    

                    W pakiecie taniej. Zapraszamy!

 

                   

                            Ten film uczy dialogu z Chrystusem oraz bliźnim. Prawdziwa perła klasyki kina religijnego. Warto mieć ją w swojej kolekcji.